KAPALI GÖRÜŞ NASIL YAPILIR?

1. Ziyaretçi kurum girişinde ziyaretçi kabul birimine yönlendirilir.
2. Ziyaretçi kabul biriminde giriş öncelikle ziyaretçinin özel eşyaları (tüm elektronik cihazlar, çanta, kemer, cüzdan, anahtarlık, tüm metal ve metal içerikli eşyalar, madeni ve banknot paralar vs.) emanete alınarak üst araması yapılır. 
3. Tutuklu-hükümlü hesabına para yatırmak isteyen ziyaretçiden yine bu kısımda kaydı yapılarak makbuz karşılığı ödemesi alınır. 
4. Ziyaretçi ziyaret kabul memurlarına yönlendirilerek burada kimlik bilgileri alınır, fotoğrafı çekilir ve iris kontrollü turnikelerden geçebilmesi için sisteme göz kayıtları yapılır.
5. Buradaki işlemleri tamamlanan ziyaretçi kapalı ceza infaz kurumuna yönlendirilir. Kurum girişinde duyarlı kapıdan geçirilen ziyaretçinin üst araması yapılır. Ziyaretçi duyarlı kapı alarm vermeden geçmek zorundadır(Metal parçalı kıyafetler ve ayakkabılar. Bu eşyalar x-ray cihazından geçirilerek cezaevine sokulmasında sakınca yoksa içeri alınır).
6. Ardından ziyaretçi iris kontrollü turnikelere yönlendirilir. Turnikelerden geçen ziyaretçi memur nezaretinde kapalı görüş kısmına girer ve yerel telefon aracılığıyla kırılmaz cam arkasından en az yarım saat en fazla bir saatlik görüşmesini gerçekleştirir.
7. Ziyaret bitiminde ziyaretçi aynı kapılardan geçip ziyaret kabule dönerek özel eşyalarını teslim alır ve kapalı ziyaretçi görüşü tamamlanır.

ziyaret
Bolu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.