BOLU T TİPİ CEZA İNFAZ KURUMU

     KONUM
     Kurumumuz Bolu merkezine 6 kilometre mesafede, D-100 Karayolu Ankara istikametinde ve Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza ve İnfaz Kurumuyla aynı kampüs alanı içerisindedir. Kurumuzda 273 personel görev yapmaktadır.

      GENEL BİLGİ
     Kurumumuz 139264 metrekarelik saha içerisinde açık cezaevi, teknik bina, ziyaretçi kabul, atelyeler ve kapalı cezaevi olmak üzere beş adet ayrı binadan oluşmaktadır.
     Açık Ceza İnfaz Kurumu kısmı 240, kapalı Ceza İnfaz Kurumu kısmı 662 kişilik kapasiteye sahip olup, kapalı kısım içerisinde on kişilik, üç kişilik ve tek kişilik tutuklu-hükümlü koğuşları, mahkum kabul birimi, müşahede odası, revir, psikososyal servis, kapalı ve açık spor solonu, tiyatro benzeri sanatsal etkinlikler, konferans ve toplantı salonu olarak kullanıma uygun çok amaçlı salonu, kütüphane, açık görüş salonu, avukat görüşme odaları, kapalı görüş bölümleri, kantin, ayrıca ziyaret kabul salonunda ziyaretçi kantini, tutuklu-hükümlü ve personel yemekhaneleri, idari kısım ve merkez kontrol bölümü bulunmaktadır. 

      GÜVENLİK
     Kurumuzu çevreleyen 4 metre yüksekliğe sahip ihata duvarı ve duvarın dışında 10 adet 6 metre yüksekliğe sahip gözetleme kuleleri ve kapalı devre kamere sistemi dış güvenliğimizi sağlamaktadır. 
     Bina içerisi yine kapalı devre kamera sistemiyle yirmidört saat izlenmektedir.
     Kabul edilen mahkum mahkum kabul bölümünde eşya araması tamamlandıktan sonra güvenli kapıdan geçerek ayrıca üst araması yapılmakta, eşyaları ise x-ray cihazından geçirlerek cezaevine alınmaktadır.
     Personel kuruma girişinde güvenli kapıdan geçmekte, özel eşyaları x-ray cihazında taranmaktadır.
     Kuruma girecek olan diğer kişilerin kayıtları ziyaret kabul birimince üst ve eşya araması yapılarak sistemimize kaydı yapılmakta, ardından bina girişinde tekrar duyarlı kapıdan geçirilip üst araması yapılmakta, kuruma girişinde sakınca olmayan özel eşyası x-ray cihazından geçirilmektedir.
     İdari kısıma ve cezaevi içerisine girebilmek için iris kontrollü turnikeler kullanılmaktadır. Ayrıca bloklara geçişlerde elektronik kontrollü kısım kapıları kullanılmaktadır.

Bolu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.